Niezwykle rzadkie i dobrze zachowane pozostałości zbroi rzymskich legionistów – lorica segmentata ze zrekonstruowanym fragmentem. Obiekt datowany na I-II wiek n.e. (prawdopodobnie lata 122-138 n.e.) obiekt znajduje się w muzeum w Corbridge Roman Town.
Artefakt odkryty został w roku 1964 w administracyjnej części rzymskiego fortu Coria, niedaleko współczesnego miasta Corbridge (północna Anglia). Metalowe kawałki zbroi (sześć dolnych i sześć górnych elementów) znajdowały się w drewnianej skrzyni obitej żelazem i pokrytej skórą. Dzięki temu znalezisku naukowcy dowiedzieli się finalnie jak montowana i wiązana była lorica segmentata.
Skarb określany jest jako „skarb Corbridge”. Poza wspomnianymi elementami zbroi w skrzyni znajdowały się groty strzał (wciąż związane sznurkiem), śruby artyleryjskie; pochwa na miecz, różne narzędzia, przedmioty związane ze stolarstwem, małe drewniane wiadro lub kufel. Były też resztki piór (prawdopodobnie od poduszek lub pióropuszy hełmów), tabliczki woskowe i fragmenty papirusu.
Skrzynia oraz elementy organiczne w środku zachowały się w dobrym stanie, dzięki mineralizacji spowodowanej przez rdzewienie elementów metalowych.