Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Zachowany hełm rzymski typu Niederbieber

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Preserved Roman helmet of type Niederbieber
Zachowany hełm rzymski typu Niederbieber | Zdjęcie: Landesmuseum Württemberg

Zachowany hełm rzymski typu Niederbieber, wykonany z brązu. Obiekt został odkryty w trakcie prac wykopaliskowych prowadzonych w antycznej studni w Rainau-Buch (południowo-zachodnie Niemcy) w 1979 roku.

Hełm wraz z innymi przedmiotami został ukryty w studni w obawie przed ich utratą w trakcie najazdu plemion germańskich. Obiekt jest datowany na III wiek n.e.

Hełm zachował części policzkowe, jednak brakuje tutaj wzmocnienia przedniego (dziura w przedniej części hełmu służyła do mocowania elementu).

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów