Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Zakuty w łańcuch szkielet z rzymskiego cmentarzyska

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Zakuty w łańcuch szkielet z rzymskiego cmentarzyska
Zakuty w łańcuch szkielet z rzymskiego cmentarzyska

W 2013 roku, w południowo-wschodniej Francji natrafiono na pozostałości po rzymskim cmentarzysku. W tym roku, odkryto setki rzymski grobów, wśród których znajdowały się szkielety zakute w łańcuchy.

Cmentarzysko znajduje się ok. 250 metrów od pozostałości rzymskiego amfiteatru w Saintes, w departamencie Charente-Maritime, na zachodnim wybrzeżu Francji. Jasno to sugeruje, że w mogiłach chowano osoby biorące udział w widowiskach na arenie: skazańców, niewolników czy gladiatorów.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów