Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Złota moneta Maksencjusza

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Złota moneta Maksencjusza
Złota moneta Maksencjusza

Złota moneta Maksencjusza z czasów panowania w latach 306-312 n.e. Maksencjusz, który był synem Maksymiana, nie był uwzględniony w systemie tetrarchii. Władzę otrzymał z rąk pretorian.

Monety tego typu miały na celu propagandę nowego władcy, który w tym przypadku na awersie umieścił symbol Rzymu – wilczycę karmiącą bliźnięta.

Źródła wykorzystane
  • Zdjęcie: RIC VI Ostia 5; British Museum (R.243)

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów