Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Cesarstwo Rzymskie. Ograniczona monarchia czy autokracja?

Trzy egzemplarze pozycji „Cesarstwo Rzymskie. Ograniczona monarchia czy autokracja? Pryncypat”, poruszającej problematykę genezy oraz rozwoju pryncypatu, systemu, który zastąpił w Rzymie cierpiący na coraz dalej idącą niewydolność ustrój republikański. Książki są nagrodami w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagród?

Cesarstwo Rzymskie. Ograniczona monarchia czy autokracja? Pryncypat REGULAMIN KONKURSU

Aby wziąć udział w konkursie, należy w terminie do 21 września 2015 r. przesłać odpowiedzi na pytania:

  • Według Swetoniusza, cesarz ten współżył ze wszystkimi swoimi siostrami. Wstydził się swojego dziadka Agryppy, a istotną część młodości spędził u boku Tyberiusza na Capri, gdzie gorliwie przyglądał się torturom i egzekucjom. Który to prynceps?
  • Wnuk Marka Antoniusza, dziadek cesarza Nerona, pogromca Arminiusza z 16 roku po Chr. O kim mowa?
  • Ważne wydarzenie tzw. „roku czterech cesarzy”. Gdzie odbyła się bitwa, w czasie której ówczesny cesarz, przeciwnik Witeliusza, odebrał sobie życie, chcąc oszczędzić krwi żołnierzy?

Odpowiedzi, wraz z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu i adresem zamieszkania uczestnika (przesłane dane zostaną wykorzystane jedynie w wypadku wygranej w konkursie – przekażę je wtedy sponsorowi, by mógł przesłać nagrody, a same imiona i nazwiska zwycięzców opublikuję), należy przesłać na adres mailowy – w tytule maila proszę wpisać: „Konkurs: Pryncypat”.

Wśród wszystkich uczestników, którzy nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy zgodnie z regulaminem

  • 3 egzemplarze książki „Cesarstwo Rzymskie. Ograniczona monarchia czy autokracja? Pryncypat” autorstwa Łukasza Ścisłowicza

Więcej informacji o książce tutaj lub na fanpage’u. Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Armoryka.

Zwycięzcy:

  • Daniel Adamczewski
  • Mariusz Graczyk
  • Agnieszka Kasprzak

Zwycięzcom serdecznie gratuluję! Nagrody zostaną przesłane pocztą.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów