Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

August i potęga obrazów

Paul Zanker

August i potęga obrazów

Książka jest pasjonującym studium różnorodnych elementów sfery wizualnej oraz opisów ich odbioru (źródła historyczne oraz literackie, np. Cyceron, Owidiusz, Horacy, Tytus Liwiusz) najbardziej kontrowersyjnej epoki w historii starożytnego Rzymu – przełomu Republiki i Cesarstwa. Historię panowania przybranego syna Juliusza Cezara, Oktawiana Augusta, opisuje Autor poprzez wnikliwą analizę ówczesnej architektury, malarstwa, rzeźb, rzemiosła artystycznego, monet oraz publicznych manifestacji i rytuałów. Z wielką erudycją i pomysłowością, wykorzystując współczesne narzędzia historii sztuki, socjologii i antropologii, ukazuje złożoność rzeczywistości społecznej przełomu er, zarówno w Rzymie, jak i w prowincjach Imperium Romanum. Dzieło Zankera nie jest jednak kolejną biografią najbardziej znanego rzymskiego cesarza, ale barwną opowieścią o przenikaniu się w starożytności sfery sztuki, polityki i religii. Daje zupełnie odmienny od dotychczasowych obraz epoki, będący efektem całkowicie oryginalnego, autorskiego spojrzenia na źródła i wydarzenia.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów