Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

August i potęga obrazów

Paul Zanker

August i potęga obrazów

Książka jest pasjonującym studium różnorodnych elementów sfery wizualnej oraz opisów ich odbioru (źródła historyczne oraz literackie, np. Cyceron, Owidiusz, Horacy, Tytus Liwiusz) najbardziej kontrowersyjnej epoki w historii starożytnego Rzymu – przełomu Republiki i Cesarstwa. Historię panowania przybranego syna Juliusza Cezara, Oktawiana Augusta, opisuje Autor poprzez wnikliwą analizę ówczesnej architektury, malarstwa, rzeźb, rzemiosła artystycznego, monet oraz publicznych manifestacji i rytuałów. Z wielką erudycją i pomysłowością, wykorzystując współczesne narzędzia historii sztuki, socjologii i antropologii, ukazuje złożoność rzeczywistości społecznej przełomu er, zarówno w Rzymie, jak i w prowincjach Imperium Romanum. Dzieło Zankera nie jest jednak kolejną biografią najbardziej znanego rzymskiego cesarza, ale barwną opowieścią o przenikaniu się w starożytności sfery sztuki, polityki i religii. Daje zupełnie odmienny od dotychczasowych obraz epoki, będący efektem całkowicie oryginalnego, autorskiego spojrzenia na źródła i wydarzenia.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów