Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Cesarstwo

Steven Sylor

Cesarstwo

Kontynuacja Rzymu – pierwszej częścisagi Saylora. Ostatnie dni panowania Oktawiana Augusta machinacje Tyberiusza szaleństwo Kaliguli i Nerona chaos roku czterech cesarzy – te i inne kamienie milowe historii Wiecznego Miasta aż po złoty wiek panowania Trajana i Hadriana są osnową kolejnej długo wyczekiwanej powieści Stevena Saylora. Cesarstwo jest kontynuacją Rzymu pierwszej części sagi patrycjuszowskiego rodu Pinariuszów (REBIS 2008). Tym razem jeden z nich zostaje zabawką w rękach osławionej Messaliny inny – kochankiem westalki. Jest też oddany przyjaciel Nerona i zgładzony z rozkazu cesarza chrześcijanin i wreszcie genialny artysta pracujący pod kierunkiem Apollodora z Damaszku słynnego budowniczego forum Trajana i prawdopodobnie Panteonu. Pinariusze kroczą różnymi drogami często w przeciwnych kierunkach wszystkich jednak łączy przywiązanie do rodowej tradycji ucieleśnionej w tajemniczym starym jak sam Rzym amulecie który zdaje się wywierać przemożny wpływ nie tylko na losy jego posiadaczy lecz i całego imperium. Steven Saylor jest amerykańskim historykiem profesorem uczelni w Berkeley i Austin doskonałym znawcą epoki co przydaje jego powieściom autentyzmu a przy tym mistrzem narracji i dialogu o czym najlepiej świadczy międzynarodowe uznanie jakim cieszą się jego książki wydawane w kilkunastu językach na sześciu kontynentach. Oprócz Rzymu i Cesarstwa stworzył dobrze znany polskiemu czytelnikowi wielotomowy cykl powieści detektywistycznych Roma sub rosa których głównym bohaterem jest Gordianus Poszukiwacz.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów