Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Christianitas Antiqua vol. IV. Zasady i realia

Jan Iluk (red.)

Christianitas Antiqua vol. IV. Zasady i realia

Czwarty tom Christianitas Antiqua jest kolejnym znaczącym wkładem zespołu, kierowanego przez prof. zw. dr. hab. Jana Iluka, w rozwój porównawczych badań nad starożytnością rzymską w kontekście religijnym. Zebrane w tym tomie prace dowodzą także, że periodyk Zakładu Historii Starożytnej UG na dobre zadomowił się w kręgu polskich starożytników i religioznawców.

Dziewięć opracowań i dwie obszerne recenzje odnoszą się do starożytnego judaizmu, Nowego Testamentu, zarówno w aspekcie tradycji hebrajskich, jak i realiów życia chrześcijan pierwszych wieków w państwie rzymskim. Wśród artykułów znajdziemy także ślady relacji między chrześcijanami a żydami oraz niektórych aspektów zderzenia kultury antycznej z nowo tworzoną (ogólnopaństwową) kulturą chrześcijańską w późnym Cesarstwie Rzymskim.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów