Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Christianitas Antiqua vol. IV. Zasady i realia

Jan Iluk (red.)

Christianitas Antiqua vol. IV. Zasady i realia

Czwarty tom Christianitas Antiqua jest kolejnym znaczącym wkładem zespołu, kierowanego przez prof. zw. dr. hab. Jana Iluka, w rozwój porównawczych badań nad starożytnością rzymską w kontekście religijnym. Zebrane w tym tomie prace dowodzą także, że periodyk Zakładu Historii Starożytnej UG na dobre zadomowił się w kręgu polskich starożytników i religioznawców.

Dziewięć opracowań i dwie obszerne recenzje odnoszą się do starożytnego judaizmu, Nowego Testamentu, zarówno w aspekcie tradycji hebrajskich, jak i realiów życia chrześcijan pierwszych wieków w państwie rzymskim. Wśród artykułów znajdziemy także ślady relacji między chrześcijanami a żydami oraz niektórych aspektów zderzenia kultury antycznej z nowo tworzoną (ogólnopaństwową) kulturą chrześcijańską w późnym Cesarstwie Rzymskim.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów