Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Die Illyrier

Włodzimierz Pająkowski

Die Illyrier

Książka stanowi niemiecką wersję monografii, która ukazała się w języku polskim w roku 1981. Dotyczy miejsca i roli Ilirów, wieloplemiennego ludu, który zamieszkiwał tereny nad wschodnim wybrzeżem Adriatyku, w starożytnych dziejach Półwyspu Bałkańskiego. Autor proponuje własną wizję lokalizacji siedzib poszczególnych plemion iliryjskich i ludów z nimi sąsiadujących, często sprzeczną z dotychczasowymi ustaleniami nauki. Praca zawiera plastyczną wizję dziejów i roli państwa Ilirów w okresie hellenistycznym. Autor akcentuje jego podmiotową rolę wśród państw Półwyspu Bałkańskiego. Chronologicznie książka obejmuje okres od czasów najdawniejszych po podbój rzymski w roku 167 przed Chr.

Wartość naukowa monografii pozostaje nadal aktualna. Obecne wydanie niemieckojęzyczne zostało przejrzane i poprawione przez prof. L. Mrozewicza, który dokonał również aktualizacji bibliografii.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów