Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Die Illyrier

Włodzimierz Pająkowski

Die Illyrier

Książka stanowi niemiecką wersję monografii, która ukazała się w języku polskim w roku 1981. Dotyczy miejsca i roli Ilirów, wieloplemiennego ludu, który zamieszkiwał tereny nad wschodnim wybrzeżem Adriatyku, w starożytnych dziejach Półwyspu Bałkańskiego. Autor proponuje własną wizję lokalizacji siedzib poszczególnych plemion iliryjskich i ludów z nimi sąsiadujących, często sprzeczną z dotychczasowymi ustaleniami nauki. Praca zawiera plastyczną wizję dziejów i roli państwa Ilirów w okresie hellenistycznym. Autor akcentuje jego podmiotową rolę wśród państw Półwyspu Bałkańskiego. Chronologicznie książka obejmuje okres od czasów najdawniejszych po podbój rzymski w roku 167 przed Chr.

Wartość naukowa monografii pozostaje nadal aktualna. Obecne wydanie niemieckojęzyczne zostało przejrzane i poprawione przez prof. L. Mrozewicza, który dokonał również aktualizacji bibliografii.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów