Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Historia National Geographic. Tom 11. Podboje Rzymu

Historia National Geographic. Tom 11. Podboje Rzymu

W III wieku p.n.e. Rzym rozpoczął ekspansję w zachodniej części Morza Śródziemnego tocząc wojny znane wojnami punickimi z wojskami Kartaginy dowodzonymi przez wybitnego stratega Hannibala. Równie agresywną politykę prowadził wobec królestw hellenistycznych we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego zwłaszcza wobec Macedonii i Syrii które w rezultacie stały się prowincjami rzymskimi. Utworzenie kolonii w Galii i podbój Hiszpanii wzmocniły rzymską hegemonię w regionie śródziemnomorskim w II wielu p.n.e. HISTORIA NATIONAL GEOGRAPHIC to 30 tomowa seria monograficznych opracowań które przedstawiają globalną wizję porządkując ponad 5 000 lat historii od Starożytności do Współczesności ze szczególnym naciskiem na wielkie cywilizacje z przeszłości. Tomy ilustrowane unikalnymi zdjęciami National Geographic – 5 000 ilustracji Mapy ilustrujące epokę i mapy tematyczne Każdy wydany w twardej oprawie łącznie 4 800 stron.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów