Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Historia National Geographic. Tom 11. Podboje Rzymu

Historia National Geographic. Tom 11. Podboje Rzymu

W III wieku p.n.e. Rzym rozpoczął ekspansję w zachodniej części Morza Śródziemnego tocząc wojny znane wojnami punickimi z wojskami Kartaginy dowodzonymi przez wybitnego stratega Hannibala. Równie agresywną politykę prowadził wobec królestw hellenistycznych we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego zwłaszcza wobec Macedonii i Syrii które w rezultacie stały się prowincjami rzymskimi. Utworzenie kolonii w Galii i podbój Hiszpanii wzmocniły rzymską hegemonię w regionie śródziemnomorskim w II wielu p.n.e. HISTORIA NATIONAL GEOGRAPHIC to 30 tomowa seria monograficznych opracowań które przedstawiają globalną wizję porządkując ponad 5 000 lat historii od Starożytności do Współczesności ze szczególnym naciskiem na wielkie cywilizacje z przeszłości. Tomy ilustrowane unikalnymi zdjęciami National Geographic – 5 000 ilustracji Mapy ilustrujące epokę i mapy tematyczne Każdy wydany w twardej oprawie łącznie 4 800 stron.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów