Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Hunowie w Europie. Ich wpływ na Cesarstwo Wschodnie i Zachodnie oraz na ludy barbarzyńskie

Lech A. Tyszkiewicz

Hunowie w Europie. Ich wpływ na Cesarstwo Wschodnie i Zachodnie oraz na ludy barbarzyńskie

Niełatwo było podjąć się napisania historii przybycia Hunów z dalekich stepów azjatyckich (najprawdopodobniej znad Muru Chińskiego powstałego na przełomie tysiącleci za dynastii Tsin, a zwłaszcza Han) do Europy, gdzie odegrali wielką rolę – a w każdym razie to im się przypisuje – w dziejach dobrze znanych Rzymianom i Grekom ludów barbarzyńskich, przede wszystkim Germanów. To wydarzenie, które opisał święty Ambroży w komentarzu do Ewangelii według św. Łukasza czy Priskos z Panion w 30. fragmencie swojej „Historii bizantyjskiej i Attyli”, pobudziło to do działania inne plemiona, jak stwierdził niedawno Stefan Krautschick w „Hunnensturm und Germanenflut”.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów