Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Orozjusz i jego źródła. Wybrane zagadnienia

Robert Suski

Orozjusz i jego źródła. Wybrane zagadnienia

„(…) W tym miejscu chcę podkreślić, że moja książka nie próbuje odpowiadać na pytanie: jak było Nie zamierzam również zastanawiać się nad tym, w jaki sposób narracja Orozjusza odnosi się do rzeczywistego przebiegu wydarzeń. Stawiam sobie inne, moim zdaniem, bardziej ciekawe pytania. Podstawowe dotyczy tego, jaki sposób tworzy się skrótowe prace. Przy okazji postaram się też sprawdzić, na ile orzekania na podstawie pojedynczych urywków, cytatów, może świadczyć i niezachowanych w całości dziełach. Bardzo często na podstawie kilku zachowanych passusów budujemy opinie o dziełach, które w większości zaginęły. Zachowanie źródeł Orozjusza pozwala nam sprawdzić, jak zmienia się jego technika pracy w zależności od tego, jakim typem tekstu się posługiwał lub z jakiego powodu sięgał po konkretne źródło”
(ze wstępu)

Cena: 66,47 zł | Produkt jest dostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów