Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Prawa barbarzyńskie o czynach przeciw ciału i cielesności człowieka od końca V do początku IX wieku. Corpus hominis jako kategoria kulturowa

Przemysław Tyszka

Prawa barbarzyńskie o czynach przeciw ciału i cielesności człowieka od końca V do początku IX wieku. Corpus hominis jako kategoria kulturowa

Książka niniejsza jest nie tylko pierwszym polskim opracowaniem poruszonej w niej tematyki ale także – jak zauważa w swej recenzji prof. Jerzy Strzelczyk – nie ma ona dokładnego odpowiednika w literaturze zagranicznej. Oparta jest na wnikliwej analizie unikalnego materiału historycznego – najstarszych spisów praw ludów germańskich leges barbarorum – dotyczącej uszkodzeń ciała i naruszeń nietykalności człowieka takich jak obcięcie dłoni czy uderzenie w twarz. Autor porusza na jej kartach problem różnego typu przestępstw przeciw ciału człowieka wymiaru materialnej odpowiedzialności sprawców tego rodzaju czynów a także wpływu zróżnicowania prawnego statusu ofiar na społeczne oszacowanie dotkliwości strat przez nie spowodowanych. Praca ta jest studium ważnego fragmentu wczesnośredniowiecznej historii ciała eksploruje bowiem kulturę społeczeństw powierzchownie schrystianizowanych a w istocie na poły pogańskich mentalnie tkwiących w swych plemiennych tradycjach kulturę w której przekaz mówiony dominował nad pismem.

Cena: 30,63 zł | Produkt jest dostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów