Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Śladami Pauzaniasza. Podróż po starożytnej Grecji

Dawid Hybsz

Śladami Pauzaniasza. Podróż po starożytnej Grecji

Już w czasach Imperium Romanum chętnie podróżowano po Helladzie odwiedzając najważniejsze miasta sanktuaria czy lokalne miejsca kultu. Równocześnie poznawano historię mitologię i wierzenia tak podziwianej przez starożytnych Rzymian cywilizacji greckiej. Jednym z takich podróżników był Pauzaniasz. W trakcie swojej podróży po Helladzie odwiedził dziesiątki mniejszych i większych miast wiosek czy po prostu miejsc związanych z lokalnymi kultami oraz historycznymi wydarzeniami. Po upływie prawie dwóch tysięcy lat Wojciech Machowski autor książki Śladami Pauzaniasza zaprasza nas do odbycia wędrówki po Grecji razem z Pauzaniaszem. Prezentuje najważniejsze informacje na temat trzydziestu najciekawszych stanowisk i największych odkryć archeologicznych w kolebce naszej europejskiej cywilizacji. Wśród nich znalazły się te najbardziej znane jak Ateny Sparta Olimpia Delfy czy Mykeny ale również i te leżące nieco na uboczu Oropos Nemea Messena Alifejra lub Bassaj. Autor konfrontuje ich współczesny wygląd z opisem z przewodnika Pauzaniasza. W niektórych przypadkach tak jak w Mykenach czy Pylos dzięki pracy kilku pokoleń archeologów widzimy dziś znacznie więcej niż mógł ujrzeć Pauzaniasz. Publikacja jest uzupełniona licznymi kolorowymi fotografiami oraz planami zarówno całych stanowisk jak i pojedynczych budowli. Czytelnicy którzy chcieliby rozszerzyć swoją wiedzę dotyczącą archeologii starożytnej Grecji znajdą tu również krótki rys chronologiczny oraz spis najważniejszych pozycji bibliograficznych. Książka ta z powodzeniem może być również wykorzystywana jako podręcznik przez studentów archeologii historii czy historii sztuki. Jest to równocześnie pierwszy wydany w Polsce przewodnik archeologiczny po Grecji.

Cena: 38,55 zł | Produkt jest dostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów