Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Śladami Pauzaniasza. Podróż po starożytnej Grecji

Dawid Hybsz

Śladami Pauzaniasza. Podróż po starożytnej Grecji

Już w czasach Imperium Romanum chętnie podróżowano po Helladzie odwiedzając najważniejsze miasta sanktuaria czy lokalne miejsca kultu. Równocześnie poznawano historię mitologię i wierzenia tak podziwianej przez starożytnych Rzymian cywilizacji greckiej. Jednym z takich podróżników był Pauzaniasz. W trakcie swojej podróży po Helladzie odwiedził dziesiątki mniejszych i większych miast wiosek czy po prostu miejsc związanych z lokalnymi kultami oraz historycznymi wydarzeniami. Po upływie prawie dwóch tysięcy lat Wojciech Machowski autor książki Śladami Pauzaniasza zaprasza nas do odbycia wędrówki po Grecji razem z Pauzaniaszem. Prezentuje najważniejsze informacje na temat trzydziestu najciekawszych stanowisk i największych odkryć archeologicznych w kolebce naszej europejskiej cywilizacji. Wśród nich znalazły się te najbardziej znane jak Ateny Sparta Olimpia Delfy czy Mykeny ale również i te leżące nieco na uboczu Oropos Nemea Messena Alifejra lub Bassaj. Autor konfrontuje ich współczesny wygląd z opisem z przewodnika Pauzaniasza. W niektórych przypadkach tak jak w Mykenach czy Pylos dzięki pracy kilku pokoleń archeologów widzimy dziś znacznie więcej niż mógł ujrzeć Pauzaniasz. Publikacja jest uzupełniona licznymi kolorowymi fotografiami oraz planami zarówno całych stanowisk jak i pojedynczych budowli. Czytelnicy którzy chcieliby rozszerzyć swoją wiedzę dotyczącą archeologii starożytnej Grecji znajdą tu również krótki rys chronologiczny oraz spis najważniejszych pozycji bibliograficznych. Książka ta z powodzeniem może być również wykorzystywana jako podręcznik przez studentów archeologii historii czy historii sztuki. Jest to równocześnie pierwszy wydany w Polsce przewodnik archeologiczny po Grecji.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów