Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Spisek

Robert Harris

Spisek

Rok 63 p.n.e. Pięciu mężczyzn rywalizuje o władzę w republice rzymskiej prawnik i doskonały mówca Marek Tuliusz Cyceron który właśnie objął stanowisko konsula jego niezrównoważony psychicznie zaprzysięgły wróg zadłużony po uszy arystokrata i populista Katylina młody i pozbawiony wszelkich skrupułów Gajusz Juliusz Cezar przywódca legionistów Pompejusz oraz Krassus – najbogatszy człowiek w Rzymie. Cycero broni tradycji republikańskich występuje przeciw stronnictwu popularów zwolenników przejęcia władzy przez lud. Popularzy wspierani przez Juliusza Cezara planują zabójstwo świeżo mianowanego konsula. Tymczasem Katylina chcąc dekretem unieważnić długi przygotowuje zamach stanu. Cycero jednak demaskuje spisek domagając się dla konspiratorów kary śmierci. Gdy trzej najpotężniejsi ludzie republiki – Cezar Pompejusz i Krassus – zawierają nieoficjalne przymierze dni młodego prawnika wydają się policzone…

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów