Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Sympozja kazimierskie poświęcone kulturze świata późnego antyku i wczesnego chrześcijaństwa. Tom IV. Męczennicy w świecie późnego antyku

Bożena Iwaszkiewicz-Wronikowska, Daniel Próchniak (red.)

Sympozja kazimierskie poświęcone kulturze świata późnego antyku i wczesnego chrześcijaństwa. Tom IV. Męczennicy w świecie późnego antyku

Publikacja zawiera materiały z VI spotkania z cyklu „Sympozjów Kazimierskich:” dotyczące „Męczenników w świecie późnego antyku”. Ważnym wątkiem była kwestia terminu „męczeństwo” i „męczennik”. Uświadomienie sobie wielu znaxczeń, jaki nadawano temu terminowi w świecie starożytnym, ułatwiło uporządkowanie kwestii terminologicznyc. Męczeństwo, które towarzyszyło szerzeniu się chrześcijaństwa, nigdy nie były aż tak powszechne, jak niegdyś sądzono. Innym problemem była istota kultu męczenników, jego geneza i formy, jakie przybierał w okresie późnego antyku.

Cena: 45,90 zł | Produkt jest dostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów