Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Tajemnice i sensacje świata antycznego

Sławomir Koper

Tajemnice i sensacje świata antycznego

Ta książka to kilkanaście esejów historycznych umieszczonych w różnych fazach dziejów antyku. Znajdziemy w niej szkic z historii starożytnego Egiptu Kobieta – faraon esej z dziejów Bliskiego Wschodu Czarna legenda imperium perskiego ale autor głównie skoncentrował się na historii Grecji i Rzymu kładąc nacisk na sferę obyczajową. Dużo miejsca poświęca więc miłości greckiej i życiu prywatnemu ważnych person Juliusz Cezar ale jednocześnie we właściwy sobie sposób odbrązawia niektóre mity zakorzenione w powszechnej świadomości. Tajemnice i sensacje świata antycznego to książka w której znajdziemy wiele elementów życia codziennego zwykłych ludzkich błędów i namiętności i to w wykonaniu najważniejszych postaci epoki. Koper i w tej powieści poświęca dużo uwagi kobietom. Pojawiają się więc Kleopatra Zenobia z Palmyry żony rzymskich cesarzy. Poznajemy ambicje i żądze chwile triumfu i upadku. Wielbiciele wydarzeń politycznych znajdą również coś dla siebie. Czasami autor zamienia się też w śledczego badającego niewyjaśnione do końca wydarzenia Zamach na Filipa II Tajemnica śmierci cesarza Juliana Apostaty a czasami w polemistę np. konfrontując rzeczywistość z fikcją filmową z obrazu Gladiator Ridleya Scotta. Do tego przytacza wiele smakowitych anegdot z epoki które do dziś wzbudzają wesołość. Tajemnice i sensacje świata antycznego to książka dzięki której ożywają antyczne posągi a słynne postacie starożytności nabierają rumieńców. Stają się zwykłymi normalnymi ludźmi którzy cierpieli walczyli i kochali a obraz ich jest niekiedy bardzo daleki od tego znanego nam z podręczników.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów