Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Tajemnice i sensacje świata antycznego

Sławomir Koper

Tajemnice i sensacje świata antycznego

Ta książka to kilkanaście esejów historycznych umieszczonych w różnych fazach dziejów antyku. Znajdziemy w niej szkic z historii starożytnego Egiptu Kobieta – faraon esej z dziejów Bliskiego Wschodu Czarna legenda imperium perskiego ale autor głównie skoncentrował się na historii Grecji i Rzymu kładąc nacisk na sferę obyczajową. Dużo miejsca poświęca więc miłości greckiej i życiu prywatnemu ważnych person Juliusz Cezar ale jednocześnie we właściwy sobie sposób odbrązawia niektóre mity zakorzenione w powszechnej świadomości. Tajemnice i sensacje świata antycznego to książka w której znajdziemy wiele elementów życia codziennego zwykłych ludzkich błędów i namiętności i to w wykonaniu najważniejszych postaci epoki. Koper i w tej powieści poświęca dużo uwagi kobietom. Pojawiają się więc Kleopatra Zenobia z Palmyry żony rzymskich cesarzy. Poznajemy ambicje i żądze chwile triumfu i upadku. Wielbiciele wydarzeń politycznych znajdą również coś dla siebie. Czasami autor zamienia się też w śledczego badającego niewyjaśnione do końca wydarzenia Zamach na Filipa II Tajemnica śmierci cesarza Juliana Apostaty a czasami w polemistę np. konfrontując rzeczywistość z fikcją filmową z obrazu Gladiator Ridleya Scotta. Do tego przytacza wiele smakowitych anegdot z epoki które do dziś wzbudzają wesołość. Tajemnice i sensacje świata antycznego to książka dzięki której ożywają antyczne posągi a słynne postacie starożytności nabierają rumieńców. Stają się zwykłymi normalnymi ludźmi którzy cierpieli walczyli i kochali a obraz ich jest niekiedy bardzo daleki od tego znanego nam z podręczników.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów