Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Ustawa Korneliusza Sulli przeciwko nożownikom i trucicielom 81 r. p.n.e.

Krzysztof Amielańczyk

Ustawa Korneliusza Sulli przeciwko nożownikom i trucicielom 81 r. p.n.e.

W książce oddawanej do rąk Czytelnika autor analizuje przepisy prawne jednej z najważniejszych rzymskich ustaw karnych – ustawy dyktatora Korneliusza Sulli z 81 r. p.n.e. Ustawa ta – wymierzona przeciwko skrytobójcom nożownikom trucicielom podpalaczom i osobom popełniającym morderstwa sądowe – w swym założeniu prowadzić miała do przywrócenia bezpieczeństwa i porządku w Rzymie okresu schyłku republiki. Społeczeństwo rzymskie po zakończonej wojnie domowej znalazło się w sytuacji zagrożenia falą najgroźniejszych czynów kryminalnych mających często charakter przestępczości zorganizowanej. Lex Cornelia de sicarus et veneficis poddawana w ciągu następnych kilku wieków prawotwórczej interpretacji została ostatecznie włączona do Kodyfikacji cesarza Justyniana VI w. n.e. Publikacja przeznaczona jest dla romanistów historyków prawa prawników zajmujących się na co dzień prawem karnym a także wszystkich Czytelników zainteresowanych kulturą starożytności.

Cena: 9,01 zł | Produkt jest dostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów