Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wojny, bitwy i wojownicy rzymscy

Ross Cowan

Wojny, bitwy i wojownicy rzymscy

Przyjęło się sądzić że rzymskie legiony – aż do epoki rozpowszechnienia prochu strzelniczego – były w działaniu bojowym najstraszliwszą i najskuteczniejszą formacją. Ich żołnierze słynęli z żelaznej dyscypliny odwagi a bardzo często także z okrucieństwa.br A jednak również ci wojownicy często czytywali dzieła filozofów pisali uczone traktaty i recytowali poezję. Autor brytyjski historyk znawca dziejów starożytnego Rzymu w ich aspekcie militarnym przedstawia wizerunki najsłynniejszych rzymskich dowódców i żołnierzy ludzi nadających kształt Republice a potem Cesarstwu. Poznajemy ich osobowość motywacje do walki światopogląd wierzenia i przesądy jakim hołdowali. I co najważniejsze dowiadujemy się dlaczego walczyli i umierali dla chwały wielkości i potęgi Rzymu.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów