Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wschód rzymski pod panowaniem Flawiuszów 70-96 po Chr. Gnieźnieńskie Studia Europejskie. Monografie. Tom XI

Jakub Kozłowski

Wschód rzymski pod panowaniem Flawiuszów 70-96 po Chr. Gnieźnieńskie Studia Europejskie. Monografie. Tom XI

Jakub Kozłowski

Okres panowania dynastii Flawiuszów w Rzymie obejmuje niespełna 26 lat 70-96 po Chr.. Doszło wówczas do głębokich zmian struktury wewnętrznej państwa rzymskiego co bez wątpienia miało znaczący wpływ na późniejsze sto lat prosperity Imperium Romanum. Ze względu na spektakularne posunięcia Flawiuszów na zachodzie państwa zwłaszcza na terenie Hiszpanii w prowincjach naddunajskich i nadreńskich oraz w Brytanii w dodatku nieźle udokumentowane źródłowo w badaniach naukowych prowincje wschodnie znajdują się – jeśli chodzi o okres flawijski – jakby na drugim planie. Celem niniejszej książki jest wykazanie znaczenia zmian administracyjnych wprowadzonych na Wschodzie przez kolejnych władców dynastii flawijskiej w kontekście porządkowania przez nich wewnętrznej struktury państwa a zarazem powiązania tych przekształceń z polityką wewnętrzną. Autor podejmuje się udowodnienia tezy iż polityka Flawiuszów na Wschodzie była działaniem głęboko przemyślanym wynikała z ich generalnej koncepcji zarządzania Imperium Romanum i stawiała sobie za cel unormowanie sytuacji w prowincjach wschodnich z perspektywą co najmniej na dziesięciolecie.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów