Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wybór mniejszych źródeł historycznych z okresu późnego antyku

Bartosz J. Kołoczek

Wybór mniejszych źródeł historycznych z okresu późnego antyku

Prezentowany zbiór obejmuje wybór mało znanych, lecz z wielu względów cennych krótszych łacińskich źródeł historycznych z IV – VI w. po Chr. Wśród przygotowanych tekstów znalazły się m.in. anonimowe kroniki galijskie, kroniki Hydacjusza z Lemiki, Prospera z Akwitanii i Mariusza z Aventicum a także dzieła należące do innych gatunków literackich – historyczne materiały ze specyficznego kalendarza Polemiusza Sylwiusza, brewiarium Theodoriciana i Origo Constantini imperatoris, panegiryk poety Ennodiusza skomponowany na cześć króla Ostrogoów Theodoryka Wielkiego czy wreszcie historyczna część kazania „O zniszczeniu Brytanii” mnicha Gildasa. Całości dopełniają dołączone jako aneks wyimki z bazującej między innymi na twórczości autora Thodoriciana, do dziś nie wydanej i nieopracowanej „Historii cesarskiej” prehumanisty Giovanniego de Matociisa, uczonego zakrystianina katedry w Weronie, w której bibliotece niedługo po śmierci de Matociisa Francisco Petrarca odnalazł listy Cycerona.

Cena: 48,59 zł | Produkt jest dostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów