Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Życie codzienne w Palestynie w czasach Chrystusa

Henri Daniel-Rops

Życie codzienne w Palestynie w czasach Chrystusa

Panoramiczny obraz życia codziennego mieszkańców Palestyny nakreślony w oparciu o Biblię, dzieła starożytnych historyków i odkrycia archeologiczne.

W chwili gdy miał się pojawić Chrystus, którego czyny i słowa nieodwracalnie zmieniły oblicze starego świata, Palestyna, niewielki, uroczy kraj, kolebka ścisłego monoteizmu, znajduje się pod okupacją rzymską, stanowi jedynie odległą prowincję potężnego cesarstwa. Naród żydowski, pieczołowicie podtrzymujący własne tradycje, od wieków stawiający opór falom pogaństwa, z nadzieją oczekuje nadejścia Mesjasza i wyzwoliciela.

Tymczasem codzienne życie płynie tu jak przed setkami lat – ludzie zakładają rodziny, wychowują dzieci, budują domy, w pocie czoła zarabiają na chleb powszedni. Chłopi, rzemieślnicy i handlarze krzątają się wokół własnych spraw i obowiązków, płacą podatki „Bogu i cesarzowi „, w szabat modlą się w synagogach. Ziemskie życie Chrystusa jest nierozerwalnie związane z tradycją, prawami i obyczajami „narodu wybranego”.

W oparciu o dane biblijne, dzieła starożytnych historyków, badania naukowe i odkrycia archeologiczne Daniel-Rops kreśli panoramiczny obraz życia mieszkańców Palestyny na przełomie dwóch wielkich epok. Z ogromną erudycją omawia zarówno wielkie wydarzenia historyczne, polityczne, społeczne, zagadnienia kulturowe i religijne, jak i obyczaje oraz sprawy życia codziennego ludzi współczesnych Chrystusowi.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów