Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Gigantyczna rzeźba Konstantyna stanęła w Muzeach Kapitolińskich

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Gigantyczna rzeźba Konstantyna stanęła w Muzeach Kapitolińskich
Gigantyczna rzeźba Konstantyna stanęła w Muzeach Kapitolińskich | Zdjęcie: AFP

W Muzeach Kapitolińskich, w ogrodach Villa Caffarelli, w Rzymie ustawiono rekonstrukcję gigantycznej 13-metrowej statuy Konstantyna. Obiekt powstał przy pomocy technologii modelowania 3D.

Cesarz ukazany jest w pozycji siedzącej, ubrany w złoconą tunikę, trzymający berło i kulę. Statua w zeszłym roku pokazana była w Mediolanie.

Oryginalna rzeźba nie zachowała się w całości do naszych czasów; jej fragmenty (głowa, prawe ramię, prawa ręka, prawe kolano, prawa goleń, fragment łydki, prawa i lewa stopa, nadgarstek i fragment klatki piersiowej) znajdują się w Muzeach Kapitolińskich. To właśnie zachowane fragmenty rzeźby pozwoliły odtworzyć całą kompozycję.

 

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów