Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Pozostałości willi rzymskiej z Awentynu zostaną otwarte dla turystów

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Awentyn
Awentyn | Zdjęcie: Shutterstock

Pozostałości rzymskiej willi zostały odkryte na Awentynie w Rzymie w 2014 roku. Teraz po latach pracy archeologów miejsce ma zostać udostępnione zwiedzającym do oglądania od listopada.

Dom posiadał piękne mozaiki podłogowe, które w części się zachowały. W trakcie prowadzonych wykopalisk natrafiono także na m.in. młotek, klucz, spinkę do włosów, fragmenty zdobionych naczyń. Jak twierdzą specjaliści, niektóre z przedmiotów datowane są nawet na VIII wiek p.n.e.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów