Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Skradziono antyczne artefakty z muzeum w Preston

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Skradziono antyczne artefakty z muzeum w Preston
Skradziono antyczne artefakty z muzeum w Preston

Z muzeum w Preston (Anglia) skradziono antyczne znaleziska, a w tym 28 srebrnych monet rzymskich. Jak się okazuje, osoby które znalazły wspomniany skarb zostały zmuszone do przechowania obiektu w muzeum.

Znaleziska miały być przechowywane w zamkniętym i zabezpieczonym budynku, zanim zostaną wysłane do British Museum w celu weryfikacji i wyceny. Do wycieku informacji o kradzieży doszło po tym, jak British Museum zażądał od muzeum w Preston przekazania znaleziska.

Toczy się w tej chwili śledztwo policji. Znalazcom jak i właścicielowi gruntu na jakim znaleziono antyczne artefakty, zgodnie z prawem angielskim, przysługuje wynagrodzenie finansowe od obiektów muzealnych zainteresowanych zakupem.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów