Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Zakończyła się druga faza renowacji Koloseum

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Koloseum w środku
Koloseum w środku

Dzięki zakończonym pracom w Koloseum turyści mają możliwość zwiedzania podziemnych korytarzy budowli. Tym samym zakończyła się druga z trzech faz renowacji tej potężnej budowli.

Warto odnotować, że projekt konserwacji Koloseum został wsparty w wysokości 25 milionów euro przez prywatnego inwestora – włoską firmę produkującą luksusowe skórzane buty i inne akcesoria „Tod’s”. Firma aktywnie wspiera Rzym w odbudowie majestatycznej budowli od roku 2011.

Kompleksowa renowacja Koloseum rozpoczęła się w roku 2013, kiedy to przez trzy lata poddawano czyszczeniu oraz konserwacji północną i południową fasadę budynku, a także wymieniono metalowe bramy na poziomie gruntu.

Faza druga, która właśnie się zakończyła, miała na celu zabezpieczenie podziemnych pomieszczeń i korytarzy (hypogea), które niegdyś znajdowały się pod areną. Znajdowały się tam cele, pomieszczenia dla służby, gladiatorów czy skomplikowane machiny, które pozwalały wywieźć na arenę elementy scenografii, dzikie zwierzęta oraz ludzi.

Trzecia faza zakłada renowację drugiego poziomu budowli, przeniesienie centrum obsługi Koloseum poza budynek oraz instalację udogodnień technicznych.

Warto wspomnieć, że około miesiąc temu wybrano firmę, która podejmie się instalacji nowej areny w Koloseum. Ma ona pozwolić na organizację wydarzeń w Amfiteatrze, a przy pomocy skomplikowanych systemów pozwoli ukazać podziemne struktury antycznej konstrukcji.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów