Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Anglii odkryto rzymską paletę kosmetyczną

W Anglii odkryto rzymską paletę kosmetyczną
W Anglii odkryto rzymską paletę kosmetyczną

Niedaleko Fremington (północno-zachodnia Anglia) 25 ochotników pomogło przeprowadzić wykopaliska na obszarze 400 metrów kw. Wsparcie ze strony społeczeństwa pojawiło się, kiedy archeolodzy zwrócili się o pomoc.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu społecznemu udało się m.in. odkryć paletę kosmetyczną, dzięki której pani lub jej służąca mieszała oraz nakładała kosmetyki. Obiekt jest mały, ale na tyle duży, że łatwo było go używać.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów