Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Animacja ukazująca Ostia Antica – port Rzymu

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Animacja ukazująca Ostia Antica - port Rzymu
Animacja ukazująca Ostia Antica - port Rzymu

Ostia Antica był to port Rzymu, który swoją nazwę wywodził od słowa os, czyli „usta”. Ten wielki port podziwiać możemy w całej swojej okazałości dzięki rekonstrukcji komputerowej.

Animację stworzył zespół Colonia Ostiensis,  który na filmie ukazuje port u szczytu swojej potęgi w II wieku n.e., kiedy to zamieszkiwało go 50 tysięcy ludzi.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów