Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Antyczne nagie posągi zostały zasłonięte na czas wizyty Rouhani’ego

Muzea Kapitolińskie
Muzea Kapitolińskie | Zdjęcie: M Pardy

Prezydent Iranu Hassan Rouhani ostatnimi dniami odwiedził Muzea Kapitolińskie. W trakcie zwiedzania towarzyszył mu premier Włoch Matteo Renzi, który za wszelką cenę chciał oszczędzić nieprzyjemności gościowi. W tym celu na czas wizyty nagie statuy i figury zostały całkowicie zasłonięte przez duże białe boksy.

Włochy starają się o lukratywny kontrakt liczący 17 miliardów euro. Chcąc pozostać w dobrych relacjach i nie zniechęcać Iranu do inwestycji, Włochy zdecydowały się uniknąć kłopotliwej sytuacji przy oprowadzaniu po muzeum. Jak oficjalnie stwierdzono, władze Włoch w ten sposób dowiodły, że respektują tradycję i zasady moralne rządzące islamem. W czasie oficjalnego obiadu nie serwowano także wina.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów