Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Antyczne nagie posągi zostały zasłonięte na czas wizyty Rouhani’ego

Muzea Kapitolińskie
Muzea Kapitolińskie | Zdjęcie: M Pardy

Prezydent Iranu Hassan Rouhani ostatnimi dniami odwiedził Muzea Kapitolińskie. W trakcie zwiedzania towarzyszył mu premier Włoch Matteo Renzi, który za wszelką cenę chciał oszczędzić nieprzyjemności gościowi. W tym celu na czas wizyty nagie statuy i figury zostały całkowicie zasłonięte przez duże białe boksy.

Włochy starają się o lukratywny kontrakt liczący 17 miliardów euro. Chcąc pozostać w dobrych relacjach i nie zniechęcać Iranu do inwestycji, Włochy zdecydowały się uniknąć kłopotliwej sytuacji przy oprowadzaniu po muzeum. Jak oficjalnie stwierdzono, władze Włoch w ten sposób dowiodły, że respektują tradycję i zasady moralne rządzące islamem. W czasie oficjalnego obiadu nie serwowano także wina.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów