Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Antyczni Rzymianie zaprojektowali fort biorąc pod uwagę astronomię

Antyczni Rzymianie zaprojektowali fort biorąc pod uwagę astronomię
Antyczni Rzymianie zaprojektowali fort biorąc pod uwagę astronomię

Antyczni Rzymianie zaprojektowali fort w Brytanii biorąc pod uwagę astronomię. Wszystkie cztery bramy były ustawione zgodnie z przesileniami, tak by słońce wschodziło wzdłuż przesileń zimowych i letnich, równo z każdą parą bram.

Fort zlokalizowany jest w hrabstwie Kumbria i dawał znakomity widok na dolinę Eskdale. Obóz powstał w czasie panowania cesarza Hadriana, który rządził w latach 117-138 n.e. Był on częścią ciągu fortyfikacji, które broniły granicy rzymskiej w Brytanii.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów