Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Archeolodzy mają się podjąć prac wykopaliskowych amfiteatru

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Archeolodzy mają się podjąć prac wykopaliskowych amfiteatru
Archeolodzy mają się podjąć prac wykopaliskowych amfiteatru

W południowo-wschodniej Anglii, w Richborough, mają się rozpocząć prace wykopaliskowe. Miejsce, na którym archeolodzy mają rozpocząć prace, zajmowane było niegdyś przez amfiteatr rzymski.

Jak twierdzą specjaliści, na powierzchni obecnie pokrytej trawą, w czasach rzymskich odbywały się polowania na zwierzęta, egzekucje i walki gladiatorów. Badacze mają nadzieję, że wykopaliska pozwolą poznać jak wyglądała budowla, jak ją użytkowano oraz dlaczego została opuszczona przez Rzymian.

Prace rozpocząć się mają w marcu tego roku; dla turystów miejsce ma zostać udostępnione do wiosny 2021 roku.

Co ciekawe, w okolicy znajduje się rzymski fort, który wykorzystywany był m.in. w trakcie inwazji w Brytanii w 43 roku n.e. i pełnił swoją wojskową rolę aż do początku V wieku, kiedy Rzymianie opuścili Brytanię.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów