Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Archeolodzy mają się podjąć prac wykopaliskowych amfiteatru

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Archeolodzy mają się podjąć prac wykopaliskowych amfiteatru
Archeolodzy mają się podjąć prac wykopaliskowych amfiteatru

W południowo-wschodniej Anglii, w Richborough, mają się rozpocząć prace wykopaliskowe. Miejsce, na którym archeolodzy mają rozpocząć prace, zajmowane było niegdyś przez amfiteatr rzymski.

Jak twierdzą specjaliści, na powierzchni obecnie pokrytej trawą, w czasach rzymskich odbywały się polowania na zwierzęta, egzekucje i walki gladiatorów. Badacze mają nadzieję, że wykopaliska pozwolą poznać jak wyglądała budowla, jak ją użytkowano oraz dlaczego została opuszczona przez Rzymian.

Prace rozpocząć się mają w marcu tego roku; dla turystów miejsce ma zostać udostępnione do wiosny 2021 roku.

Co ciekawe, w okolicy znajduje się rzymski fort, który wykorzystywany był m.in. w trakcie inwazji w Brytanii w 43 roku n.e. i pełnił swoją wojskową rolę aż do początku V wieku, kiedy Rzymianie opuścili Brytanię.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów