Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Archeolodzy natrafili na 3 szkielety z czasów rzymskich w Lincoln

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Archeolodzy natrafili na 3 szkielety z czasów rzymskich w Lincoln
Archeolodzy natrafili na 3 szkielety z czasów rzymskich w Lincoln

Archeolodzy natrafili na 3 szkielety z czasów rzymskich w Lincoln (północno-wschodnia część Anglii), w miejscu gdzie mają powstać mieszkania studenckie.

Co ciekawe, w roku 2015 w pobliskim miejscu odkryto 23 szkielety rzymskie. Naukowcy uważają, że najnowsze znalezisko jest częścią tego sprzed 3 lat.

W jednym z grobów znajdował się, pochodzący z końca IV wieku n.r., dzbanek który zapewne był wypełniony napojem, który miał posłużyć zmarłemu w drodze po śmierci. Według badaczy wszystkie pozostałości kostne należały do mężczyzn. Dwa pozostałe ciała pochowano w stylu chrześcijańskim, tzn. bez żadnych dodatkowych artefaktów.

Zgodnie z przekazami archeologów w Lincoln znane są cztery rzymskie cmentarzyska.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów