Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Archeolog amator odkrył liczący 1800 lat rzymski pierścień

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Archeolog amator odkrył liczący 1800 lat rzymski pierścień
Archeolog amator odkrył liczący 1800 lat rzymski pierścień | Zdjęcie: Courtesy of Jason Massey

Archeolog amator dokonał niesamowitego odkrycia w Anglii – wydobył z ziemi pięknie zdobiony pierścień, liczący 1800 lat, i pochodzący z czasów rzymskich.

Według specjalistów obiekt wykonany jest z 24-karatowego złota. Dodatkowo jest zdobiony czarnym onyksem, z którego wykonano wizerunek Wiktorii – personifikacji zwycięstwa – w rydwanie ciągniętym przez dwa konie. Pierścień waży 48 gramów i datowany jest na II-III wiek n.e.

Odkrycia dokonał niejaki Jason Massey, członek grupy zrzeszającej pasjonatów-odkrywców, dnia 29 lipca w trakcie poszukiwań na polu, nieopodal miasta Crewkerne, w zachodniej części Anglii.

Początkowo znalazca sądził, że obiekt to złota moneta, gdyż znajdował się wśród około 60 rzymskich monet, zakopanych w ziemi. Z pewnością odkrycie to jest wielkim osiągnięciem poszukiwacza.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów