Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Archeolog amator odkrył liczący 1800 lat rzymski pierścień

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Archeolog amator odkrył liczący 1800 lat rzymski pierścień
Archeolog amator odkrył liczący 1800 lat rzymski pierścień | Zdjęcie: Courtesy of Jason Massey

Archeolog amator dokonał niesamowitego odkrycia w Anglii – wydobył z ziemi pięknie zdobiony pierścień, liczący 1800 lat, i pochodzący z czasów rzymskich.

Według specjalistów obiekt wykonany jest z 24-karatowego złota. Dodatkowo jest zdobiony czarnym onyksem, z którego wykonano wizerunek Wiktorii – personifikacji zwycięstwa – w rydwanie ciągniętym przez dwa konie. Pierścień waży 48 gramów i datowany jest na II-III wiek n.e.

Odkrycia dokonał niejaki Jason Massey, członek grupy zrzeszającej pasjonatów-odkrywców, dnia 29 lipca w trakcie poszukiwań na polu, nieopodal miasta Crewkerne, w zachodniej części Anglii.

Początkowo znalazca sądził, że obiekt to złota moneta, gdyż znajdował się wśród około 60 rzymskich monet, zakopanych w ziemi. Z pewnością odkrycie to jest wielkim osiągnięciem poszukiwacza.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów