Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Bilety na przyszłoroczne Wielkie Igrzyska Rzymskie już w sprzedaży

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Bilety na przyszłoroczne Wielkie Igrzyska Rzymskie już w sprzedaży
Bilety na przyszłoroczne Wielkie Igrzyska Rzymskie już w sprzedaży

Bilety na przyszłoroczne Wielkie Igrzyska Rzymskie w sprzedaży od połowy listopada. Impreza odbędzie się jak zwykle w Nîmes, w dniach 1, 2 i 3 maja 2020 r. na autentycznej rzymskiej arenie, Ar?nes de Nîmes. Do kupienia tutaj.

Tym razem tematem przewodnim jest podbój Galii przez Cezara. Jak dowiodły poprzednie edycje, widowisko realizowane pod czujnym okiem ekspertów jest najlepszym dowodem na to, że rekonstrukcje historyczne mogą być naprawdę pasjonujące.

Ponadto w samym mieście można zwiedzić wspaniałe Musée de la Romanitée, doskonale zachowaną Świątynię Diany, la Maison Carrée – świątynię na cześć Gajusza i Lucjusza – usynowionych wnuków Oktawiana Augusta, oraz wdrapać się na la Tour Magne, pozostałości po wybudowanej z jego inicjatywy wieży strażniczej.

Bilety na przyszłoroczne Wielkie Igrzyska Rzymskie już w sprzedaży

Autor: Izabela Henning
Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów