Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Chińska policja będzie patrolować ulice w Rzymie

Chińska policja w Rzymie
Chińska policja w Rzymie | Zdjęcie: Xinhua/Barcroft Images

W Rzymie i Mediolanie do włoskich policjantów dołączają ich chińscy koledzy. Jak ogłosił minister spraw wewnętrznych Włoch, jest to eksperyment, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa chińskich turystów.

Jest to pierwsza tego typu próba współpracy w Europie. Projekt potwierdził chiński ambasador w Rzymie – Li Ruiyu. Według statystyk do „Wiecznego Miasta” rocznie przybywa 3 miliony turystów z Chin.

Głównym zadaniem chińskich funkcjonariuszy w Rzymie będzie pośredniczenie w kontaktach z włoską policją, administracją oraz dyplomacją.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów