Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Chińska policja będzie patrolować ulice w Rzymie

Chińska policja w Rzymie
Chińska policja w Rzymie | Zdjęcie: Xinhua/Barcroft Images

W Rzymie i Mediolanie do włoskich policjantów dołączają ich chińscy koledzy. Jak ogłosił minister spraw wewnętrznych Włoch, jest to eksperyment, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa chińskich turystów.

Jest to pierwsza tego typu próba współpracy w Europie. Projekt potwierdził chiński ambasador w Rzymie – Li Ruiyu. Według statystyk do „Wiecznego Miasta” rocznie przybywa 3 miliony turystów z Chin.

Głównym zadaniem chińskich funkcjonariuszy w Rzymie będzie pośredniczenie w kontaktach z włoską policją, administracją oraz dyplomacją.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów