Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Czerowne cyfry rzymskie odkryte w Koloseum

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Czerowne cyfry rzymskie odkryte w Koloseum
Czerowne cyfry rzymskie odkryte w Koloseum

W czasie prac konserwacyjnych na terenie Koloseum pracownicy natknęli się na oznaczenia sektorów, które do złudzenia przypominają dzisiejsze, znane nam, oznaczenia na stadionach. Cyfry namalowane zostały na czerwono na łukach nad wejściami i służyły pomocą dla gości igrzysk, w celu znalezienia odpowiedniego miejsca, zgodnie z przynależnością do warstwy społecznej.

Jak twierdzi dyrektor budowli Rossella Rea, nikt nie spodziewał się, że uda znaleźć się takie oznaczenia po takim czasie. Prace konserwacyjne Koloseum sponsorowane są przez słynną markę włoską Tod’s, a kwotowo oscylują w granicach 25 milionów euro.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów