Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Czy w Koloseum będą miały miejsce koncerty rockowe?

Czy w Koloseum będą miały miejsce koncerty rockowe?
Czy w Koloseum będą miały miejsce koncerty rockowe? | Zdjęcie: TOD'S

Nowo wybrana dyrektor Koloseum – Alfonsina Russo – planuje umożliwić odbywanie wewnątrz amfiteatru koncertów zespołów rockowych typu U2 czy Sting.

Jak zaznacza nowa Pani dyrektor jej głównym celem jest przywrócenie wielkiemu zabytku kultury rzymskiej jej pierwotnej roli – dawania rozrywki. Setki lat temu na arenach Koloseum ginęli ludzie i zwierzęta ku uciesze widzów; teraz na drewnianej arenie mają stanąć wokaliści i zespoły muzyczne.

Co warte jednak zaznaczenia, w środku Koloseum odbywały się już koncerty – ostatni miał miejsce w zeszłym roku i wystąpili w nim Elton John, Andrea Bocelli i Steven Tyler z Aerosmith. Widowisko było zorganizowane dla celów charytatywnych. Alfonsina Russo obiecuje jednak, że za jej urzędu w amfiteatrze odbywać się będzie znacznie więcej koncertów, a niegdysiejsze centrum antycznego Rzymu stanie się istotnym miejscem kulturalnym stolicy Włoch.

Wśród jej planów jest także finalnie pozbycie się nielegalnych sprzedawców biletów, pamiątek i mężczyzn poprzebieranych za centurionów lub legionistów, którzy nagabują turystów przed monumentem do robienia sobie zdjęć za opłatą.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów