Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Czy w Koloseum będą miały miejsce koncerty rockowe?

Czy w Koloseum będą miały miejsce koncerty rockowe?
Czy w Koloseum będą miały miejsce koncerty rockowe? | Zdjęcie: TOD'S

Nowo wybrana dyrektor Koloseum – Alfonsina Russo – planuje umożliwić odbywanie wewnątrz amfiteatru koncertów zespołów rockowych typu U2 czy Sting.

Jak zaznacza nowa Pani dyrektor jej głównym celem jest przywrócenie wielkiemu zabytku kultury rzymskiej jej pierwotnej roli – dawania rozrywki. Setki lat temu na arenach Koloseum ginęli ludzie i zwierzęta ku uciesze widzów; teraz na drewnianej arenie mają stanąć wokaliści i zespoły muzyczne.

Co warte jednak zaznaczenia, w środku Koloseum odbywały się już koncerty – ostatni miał miejsce w zeszłym roku i wystąpili w nim Elton John, Andrea Bocelli i Steven Tyler z Aerosmith. Widowisko było zorganizowane dla celów charytatywnych. Alfonsina Russo obiecuje jednak, że za jej urzędu w amfiteatrze odbywać się będzie znacznie więcej koncertów, a niegdysiejsze centrum antycznego Rzymu stanie się istotnym miejscem kulturalnym stolicy Włoch.

Wśród jej planów jest także finalnie pozbycie się nielegalnych sprzedawców biletów, pamiątek i mężczyzn poprzebieranych za centurionów lub legionistów, którzy nagabują turystów przed monumentem do robienia sobie zdjęć za opłatą.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów