Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

David Gilmour zagra w Circus Maximus

David Gilmour zagra w Circus Maximus
David Gilmour zagra w Circus Maximus | Zdjęcie: Pierre Andrieu/AFP

Były gitarzysta zespołu Pink Floyd, David Gilmour ogłosił, że tego lata dwa swoje koncerty w Rzymie zagra w słynnym rzymskim hipodromie Circus Maximus.

Muzyk swoje show będzie miał w dniach 2 i 3 lipca. Potem w dniach 7-8 lipca zagra w rzymskim amfiteatrze w Pompejach, by 10-11 lipca przenieść się do amfiteatru w Weronie. Wszystkie występy są częścią światowego tournée Davida Gilmoura, które ma wypromować swój piąty album „Rattle That Lock”.

Muzyk idzie w ślady The Rolling Stones, którzy w czerwcu 2014 roku zagrali dla 60 tysięcy fanów w Cyrku Wielkim. Wokół koncertu jednak pojawiło się wiele kontrowersji w związku z informacją, że rockmani zapłacili jedynie 8000 euro za możliwość wystąpienia w symbolicznym miejscu Rzymu.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów