Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Dwaj turyści, którzy wdarli się nocą do Koloseum są ranni

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Koloseum nocą
Koloseum nocą

W 2017 roku dwóch turystów próbowało wedrzeć się do Koloseum. Swoją głupią wyprawę przypłacili kontuzjami. Intruzi pochodzący z Brazylii, w wieku 30 i 32 lata, przeskoczyli w nocy jedną z bramek Koloseum i wspięli się na wysokość czterech metrów, aby zobaczyć budowlę z bliska.

Niestety ich wyczyn zakończył się nieciekawie, gdyż obaj spadli. Upadek jednego z nich skończył się jedynie zadrapaniami, drugi natomiast złamał miednicę. Znajomi Brazylijczyków wezwali pogotowie, które udzieliło natychmiastowej pomocy około godziny 3 w nocy. Na miejsce przyjechała także policja, która przesłuchała sprawców – jak się okazało nie potrafili oni stwierdzić, czemu zdecydowali się na zwiedzanie Koloseum nocą.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy obcokrajowcy próbują wedrzeć się do rzymskiego monumentu nocą. W sierpniu zeszłego roku dwóch Niemców wdrapało się na wysoki na 45 metrów Amfiteatr Flawiuszów – nakręciwszy to kamerą i publikując w sieci – co wywołało dyskusję nad stanem zabezpieczeń budowli.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów