Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Dwaj turyści, którzy wdarli się nocą do Koloseum są ranni

Dwaj turyści, którzy wdarli się nocą do Koloseum są ranni
Dwaj turyści, którzy wdarli się nocą do Koloseum są ranni | Zdjęcie: angelolategana/Flickr

W nocy z soboty na niedzielę dwóch turystów próbowało wedrzeć się do Koloseum. Swoją głupią wyprawę przypłacili kontuzjami, gdzie jeden z nich najbliższe kilka tygodni spędzi w szpitalu.

Intruzi pochodzący z Brazylii, w wieku 30 i 32 lata, przeskoczyli w nocy jedną z bramek Koloseum i wspięli się na wysokość czterech metrów, aby zobaczyć budowlę z bliska.

Niestety ich wyczyn zakończył się nieciekawie, gdyż obaj spadli. Upadek jednego z nich skończył się jedynie zadrapaniami, drugi natomiast złamał miednicę. Znajomi Brazylijczyków wezwali pogotowie, które udzieliło natychmiastowej pomocy około godziny 3 w nocy. Na miejsce przyjechała także policja, która przesłuchała sprawców – jak się okazało nie potrafili oni stwierdzić, czemu zdecydowali się na zwiedzanie Koloseum nocą.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy obcokrajowcy próbują wedrzeć się do rzymskiego monumentu nocą. W sierpniu zeszłego roku dwóch Niemców wdrapało się na wysoki na 45 metrów Amfiteatr Flawiuszów – nakręciwszy to kamerą i publikując w sieci – co wywołało dyskusję nad stanem zabezpieczeń budowli.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów