Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Elton John zagra w Pompejach

Elton John w Pompejach
Elton John w Pompejach

W lipcu tego roku Elton John zagra koncert w rzymskim teatrze w Pompejach. Będzie to część jego tournee po świecie promującego jego nowy album „Wonderful Crazy Night”.

Koncert nie został jeszcze oficjalnie opublikowany i wpisany w terminarz na stronie artysty, jednak o planach 68-letniego piosenkarza zapewnił jego włoski promotor. Nie jest jednak pewnym czy koncert odbędzie się w Dużym Teatrze, który może pomieścić około 1400 osób czy może w amfiteatrze, który zasłynął niegdyś goszczeniem znanego zespołu Pink Floyd w 1972 roku.

Duży Teatr to miejsce, w którym niegdyś pompejańscy mieszańcy oglądali komedie i tragedie. W amfiteatrze z kolei na oczach widzów toczyli walki gladiatorzy. Według szacunków ta budowla może pomieścić około 2000 widzów.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów