Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Fantastyczna animacja ukazująca antyczny Korynt z czasów rzymskich

Fantastyczna animacja ukazująca antyczny Korynt z czasów rzymskich
Fantastyczna animacja ukazująca antyczny Korynt z czasów rzymskich | Zdjęcie: DeviantArt

Antyczny Korynt był jednym z najpotężniejszych miast greckich, które osiągnęło w V wieku p.n.e. liczbę 90 tysięcy mieszkańców. W II wieku n.e. miasto w dalszym ciągu wspaniale prosperowało, czego dowodzi stworzona animacja.

Rekonstrukcja ukazuje nam centralną część Agory, świątynię Apolla, teatr, hipodrom, gimnazjon, świątynię Asklepiosa i amfiteatr. Korynt strzegł przesmyku między Grecją a Peloponezem, co tylko pozwalało mu się wzbogacać i stanowić ważny punkt handlowy.

Do naszych czasów zachowało się wiele fragmentów budowli z czasów rzymskich (I wiek n.e.), a w tym pozostałości po wielkim forum, świątynia Oktawii, termy czy wspomniana świątynia Asklepiosa. Na terenie miasta natrafiono także na liczne dobrze zachowane mozaiki (głównie ukazujące Dionizosa), greckie i rzymskie popiersia (w tym okazała kolekcja rzymskich władców) czy przykłady greckiej ceramiki.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów