Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Fantastyczna animacja ukazująca antyczny Korynt z czasów rzymskich

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Fantastyczna animacja ukazująca antyczny Korynt z czasów rzymskich
Fantastyczna animacja ukazująca antyczny Korynt z czasów rzymskich | Zdjęcie: DeviantArt

Antyczny Korynt był jednym z najpotężniejszych miast greckich, które osiągnęło w V wieku p.n.e. liczbę 90 tysięcy mieszkańców. W II wieku n.e. miasto w dalszym ciągu wspaniale prosperowało, czego dowodzi stworzona animacja.

Rekonstrukcja ukazuje nam centralną część Agory, świątynię Apolla, teatr, hipodrom, gimnazjon, świątynię Asklepiosa i amfiteatr. Korynt strzegł przesmyku między Grecją a Peloponezem, co tylko pozwalało mu się wzbogacać i stanowić ważny punkt handlowy.

Do naszych czasów zachowało się wiele fragmentów budowli z czasów rzymskich (I wiek n.e.), a w tym pozostałości po wielkim forum, świątynia Oktawii, termy czy wspomniana świątynia Asklepiosa. Na terenie miasta natrafiono także na liczne dobrze zachowane mozaiki (głównie ukazujące Dionizosa), greckie i rzymskie popiersia (w tym okazała kolekcja rzymskich władców) czy przykłady greckiej ceramiki.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów