Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Gladiatorzy ponownie zawalczą w Austrii

Gladiatorzy znów zawalczą w Austrii
Gladiatorzy znów zawalczą w Austrii | Zdjęcie: REUTERS/LEONHARD FOEGER

W amfiteatrze rzymskim w mieście antycznym Carnuntum, które obejmuje obszar 10 km kwadratowych, będą miały miejsce walki gladiatorów.

Archeolodzy odtworzyli część ośrodka, które istniało około 1700 lat temu, m.in. szkołę gladiatorów, termy, czy współczesne muzeum. Turyści poza podziwianiem walk gladiatorów, będą mogli zobaczyć Rzymian w ich codziennych ubraniach.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów