Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Górne poziomy Koloseum otwarte dla turystów

Górne poziomy Koloseum otwarte dla turystów
Górne poziomy Koloseum otwarte dla turystów | Zdjęcie: Andreas Solaro/AFP

Po raz pierwszy od dekad, władze Koloseum otwierają górny poziom amfiteatru – pod procesie renowacji – dla turystów. Wstęp będzie możliwy jedynie na zorganizowanych wycieczkach.

W czasach antycznych czwarty i piąty poziom Koloseum był „obsiadywany” przez niższe warstwy społeczne z racji na odległość od areny. Obecnie turyści mogą przejść się po najwyższych poziomach amfiteatru (które poprzednio były dostępne 40 lat temu) i podziwiać panoramę miasta.

Od zeszłej środy odwiedzający zabytek mogą odwiedzić część Koloseum na wysokości 40 metrów oraz połączony z monumentem korytarz, w którym zachowały się ślady po sześciu toaletach.

Cena biletu za wejście na górne poziomy Koloseum to 9 dolarów; wcześniej wymagana jest rezerwacja. Wycieczka odbywa się w grupach 25-osobowych, oprowadzanych przez przewodnika.

Na koniec warto nadmienić, że wszelkie prace renowacyjne są prowadzone dzięki wsparciu finansowemu (kilka milionów euro) udzielonemu przez producenta butów, firmę Tod’s. W planach jest budowa nowego centrum dla turystów, renowacje podziemnych konstrukcji, gdzie przetrzymywano zwierzęta i więźniów oraz odbudowa areny, tak aby w przyszłości mogły się tutaj odbywać koncerty i rekonstrukcje historyczne.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów