Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Górne poziomy Koloseum otwarte dla turystów

Górne poziomy Koloseum otwarte dla turystów
Górne poziomy Koloseum otwarte dla turystów | Zdjęcie: Andreas Solaro/AFP

Po raz pierwszy od dekad, władze Koloseum otwierają górny poziom amfiteatru – pod procesie renowacji – dla turystów. Wstęp będzie możliwy jedynie na zorganizowanych wycieczkach.

W czasach antycznych czwarty i piąty poziom Koloseum był „obsiadywany” przez niższe warstwy społeczne z racji na odległość od areny. Obecnie turyści mogą przejść się po najwyższych poziomach amfiteatru (które poprzednio były dostępne 40 lat temu) i podziwiać panoramę miasta.

Od zeszłej środy odwiedzający zabytek mogą odwiedzić część Koloseum na wysokości 40 metrów oraz połączony z monumentem korytarz, w którym zachowały się ślady po sześciu toaletach.

Cena biletu za wejście na górne poziomy Koloseum to 9 dolarów; wcześniej wymagana jest rezerwacja. Wycieczka odbywa się w grupach 25-osobowych, oprowadzanych przez przewodnika.

Na koniec warto nadmienić, że wszelkie prace renowacyjne są prowadzone dzięki wsparciu finansowemu (kilka milionów euro) udzielonemu przez producenta butów, firmę Tod’s. W planach jest budowa nowego centrum dla turystów, renowacje podziemnych konstrukcji, gdzie przetrzymywano zwierzęta i więźniów oraz odbudowa areny, tak aby w przyszłości mogły się tutaj odbywać koncerty i rekonstrukcje historyczne.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów