Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

ISIS wysadziło łuk triumfalny w Palmyrze

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Łuk triumfalny w Palmyrze
Łuk triumfalny w Palmyrze

W 2015 roku bojownicy Państwa Islamskiego wysadzili w powietrze liczący 2000 lat monument – łuk triumfalny w Palmyrze. Budowla była ikoną niegdyś potężnego i bogatego miasta.

Naukowcy twierdzą, że ISIS systematycznie burzy zabytki w mieście, a na celu ma całkowite zniszczenie dziedzictwa kulturalnego. Od kiedy Palmyra znalazła się w rękach bojowników islamskich w mediach pojawiają się liczne obawy o przyszłość tego miejsca. UNESCO zachowanie ISIS nazywa barbarzyńskim, a władze syryjskie twierdzą, że udało się im ukryć tysiące unikalnych antycznych posągów.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów