Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

ISIS wysadziło łuk triumfalny w Palmyrze

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Łuk triumfalny w Palmyrze
Łuk triumfalny w Palmyrze

W 2015 roku bojownicy Państwa Islamskiego wysadzili w powietrze liczący 2000 lat monument – łuk triumfalny w Palmyrze. Budowla była ikoną niegdyś potężnego i bogatego miasta.

Naukowcy twierdzą, że ISIS systematycznie burzy zabytki w mieście, a na celu ma całkowite zniszczenie dziedzictwa kulturalnego. Od kiedy Palmyra znalazła się w rękach bojowników islamskich w mediach pojawiają się liczne obawy o przyszłość tego miejsca. UNESCO zachowanie ISIS nazywa barbarzyńskim, a władze syryjskie twierdzą, że udało się im ukryć tysiące unikalnych antycznych posągów.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów