Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Kolejne ulewy powodują zniszczenia w Pompejach

Kolejne ulewy powodują zniszczenia w Pompejach
Kolejne ulewy powodują zniszczenia w Pompejach

W piątek, 6 lutego, kolejne ulewy w Pompejach spowodowały, że w tzw. Domu Stulecia dwa fragmenty tynku odczepiły się od ściany. Nazwa willi wzięła się stąd, że budowlę odkryto w roku 1879, czyli 1800 lat po tym jak doszło do wybuchu Wezuwiusza. Sam Dom Stulecia datowany jest na połowę II wieku p.n.e., a zasłynął ze swoich licznych erotycznych scen uwiecznionych na freskach. Podejrzewa się, że właściciel rezydencji mógł w czasach antycznych wykorzystywać dom, jako prywatny lupanar. W dalszym ciągu władze Pompejów oceniają straty, jakie poniesiono w związku z intensywnymi opadami, które nawiedziły region.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów