Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Kolejne ulewy powodują zniszczenia w Pompejach

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Silne ulewy zagrożeniem dla Pompejów
Silne ulewy zagrożeniem dla Pompejów

W piątek, 6 lutego 2015 roku, kolejne ulewy w Pompejach spowodowały, że w tzw. Domu Stulecia dwa fragmenty tynku odczepiły się od ściany. Nazwa willi wzięła się stąd, że budowlę odkryto w roku 1879, czyli 1800 lat po tym jak doszło do wybuchu Wezuwiusza.

Sam Dom Stulecia datowany jest na połowę II wieku p.n.e., a zasłynął ze swoich licznych erotycznych scen uwiecznionych na freskach. Podejrzewa się, że właściciel rezydencji mógł w czasach antycznych wykorzystywać dom, jako prywatny lupanar. W dalszym ciągu władze Pompejów oceniają straty, jakie poniesiono w związku z intensywnymi opadami, które nawiedziły region.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów