Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Kolejny turysta dopuścił się aktu wandalizmu na Koloseum

Kolejny turysta dopuścił się aktu wandalizmu na Koloseum
Kolejny turysta dopuścił się aktu wandalizmu na Koloseum | Zdjęcie: Ciara Appelbaum/ INSIDER

W Rzymie miał miejsce kolejny przypadek wandalizmu na zabytkowym rzymskim monumencie – Koloseum. Tym razem winowajcą był turysta z Ekwadoru, który postanowił wygrawerować na ścianie amfiteatru imiona swojej żony i dziecka.

Obywatel Ekwadoru został przyłapany na gorącym uczynku przez przewodnika wycieczki, który natychmiast zgłosił sprawę władzom obiektu. Tego typu akty wandalizmu mogą słono kosztować – nawet 20 tysięcy euro.

W lutym tego roku, francuski turysta został aresztowany za żłobienie w zabytkowym kamieniu Koloseum swojego imienia, przy pomocy odkrytej zabytkowej monety. Innym razem z kolei, dwójka Brazylijczyków włamała się w nocy na teren budowli; w trakcie tego wyczynu jeden z włamywaczy spadł i złamał sobie biodro.

Władze apelują o szacunek do zabytku i samych Rzymian, dla których Koloseum jest wizytówką miasta. Co więcej, w głowach włodarzy Rzymu zrodził się pomysł utworzenia strefy buforowej wokół monumentu, aby wykluczyć włamywanie się na teren budowli.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów