Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Kolejny turysta dopuścił się aktu wandalizmu na Koloseum

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Koloseum
Koloseum | Zdjęcie: Ciara Appelbaum/ INSIDER

W Rzymie w 2017 roku miał miejsce przypadek wandalizmu na zabytkowym rzymskim monumencie – Koloseum. Tym razem winowajcą był turysta z Ekwadoru, który postanowił wygrawerować na ścianie amfiteatru imiona swojej żony i dziecka.

Obywatel Ekwadoru został przyłapany na gorącym uczynku przez przewodnika wycieczki, który natychmiast zgłosił sprawę władzom obiektu. Tego typu akty wandalizmu mogą słono kosztować – nawet 20 tysięcy euro.

W lutym tego roku, francuski turysta został aresztowany za żłobienie w zabytkowym kamieniu Koloseum swojego imienia, przy pomocy odkrytej zabytkowej monety. Innym razem z kolei, dwójka Brazylijczyków włamała się w nocy na teren budowli; w trakcie tego wyczynu jeden z włamywaczy spadł i złamał sobie biodro.

Władze apelują o szacunek do zabytku i samych Rzymian, dla których Koloseum jest wizytówką miasta. Co więcej, w głowach włodarzy Rzymu zrodził się pomysł utworzenia strefy buforowej wokół monumentu, aby wykluczyć włamywanie się na teren budowli.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów