Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Konkurs na dach amfiteatru w Weronie

Arena w Weronie
Arena w Weronie | Zdjęcie: Wikimedia

Włoska firma odzieżowa Calzedonia przeznaczyła 100 tysięcy euro na międzynarodowy konkurs, który ma na celu zebranie pomysłów na zadaszenie antycznego rzymskiego amfiteatru w Weronie.

Właściciel firmy Sadro Veronesi chce w ten sposób uchronić starożytną arenę przed deszczem i zanieczyszczeniem. Póki co teatr, mogący pomieścić 15 tysięcy ludzi, wykorzystywany jest jako miejsce spotkań kulturalnych jedynie w ciągu kilu letnich miesięcy. Twórcy konkursu chcą, by budowla mogła być wykorzystywana przez cały rok.

Zwycięzca zawodów otrzyma 40 tysięcy euro; drugie miejsce gwarantuje 20 tysięcy; a trzecie 10 tysięcy.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów