Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Lincolnshire odkryto 281 monet rzymskich

W Lincolnshire odkryto 281 monet rzymskich
W Lincolnshire odkryto 281 monet rzymskich

Na polu w Lincolnshire (wschodnia Anglia) dwaj poszukiwacze skarbów odkryli niesamowity skarb – 281 rzymskich monet sprzed 1700 lat.

Monety są wykonane z brązu i ukazują cesarza Konstantyna I, jego następców oraz członków rodziny cesarskiej. Skarb został zakopany około roku 340 n.e. niedaleko Spilsby. Monety wybito m.in. w Arles, Lyon czy samym Rzymie.

Odkryte obiekty zostaną sprzedane na aukcji Hansons Auctioneers dnia 23 sierpnia.

Źródła wykorzystane
  • Stunned metal detectorists discover hoard of 1,700-year-old coins buried in a farmer's field, "LincolnshireLive", 17 sierpnia 2017

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów