Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Londynie znajduje się restauracja, w której podawane są dania rzymskie

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Londynie znajduje się restauracja, w której podawane są dania rzymskie
W Londynie znajduje się restauracja, w której podawane są dania rzymskie

W Londynie znajduje się restauracja „ROMA”, w której podawane będą dania inspirowane kuchnią rzymską. Obiekt znajduje się na  14 New London Street.

Na wystrój starano się maksymalnie dopasować do stylu antycznego Rzymu wprowadzając złote akcenty, mozaiki czy bankietowe siedziska.

W „Romie” przygotowane są sezonowe menu, uwzględniające lokalne mięso i owoce. W restauracji podawane będą także kawałki mięsa i potrawy typu tapenada, które powstają metodami kuchni rzymskiej.

Do obiadu napić się możemy np. dużej ilości wina z całego obszaru Cesarstwa Rzymskiego, m.in. Italii, Francji, Macedonii i Hiszpanii. Niektóre z nich ponoć mają pochodzić z winnic sięgających czasów antycznych.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów