Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Miejsce śmierci Cezara zostanie otwarte dla turystów

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Miejsce śmierci Cezara zostanie otwarte dla turystów
Miejsce śmierci Cezara zostanie otwarte dla turystów | Zdjęcie: Gregorio Borgia AP Photo

Plac Largo Argentina w Rzymie był dotychczas widoczny dla osób spacerujących z wyższego poziomu ulicy; niemożliwym jednak było podejście na bliższą odległość i podziwianie ruin. Brak swobodnego dostępu do placu dla ludzi spowodował, że znalazły tutaj schronienie bezdomne koty, które utworzyły pokaźną kolonię.

W ostatnich dniach burmistrz miasta Rzym – Virginia Raggi – zadeklarowała, że do późnego 2021 roku przez plac z ruinami poprowadzone zostaną dodatkowe chodniki. W ten sposób turyści będą mogli przyjrzeć się bliżej monumentom antycznym.

Co istotne, tzw. Largo Argentina jest to miejsce w którym znajdują się pozostałości czterech świątyń rzymskich oraz fragment portyku Teatru Pompejusza, gdzie w roku 44 p.n.e. spiskowcy zamordowali Cezara.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów